wyszukiwanie zaawansowane
» Historia firmy Rotring

Chmura tagów

Historia firmy Rotring

Życie składa się z odkrywania nowych wrażeń poprzez rozszerzanie oczekiwań. Artykuły piśmienne powinny łączyć w sobie elementy zaawansowanej technologii, przyjaźni wobec użytkownika, wyjątkowego wzoru aby kreować nowe wrażenia.

  • Rotring kreuje i projektuje nowe, pełne precyzji artykuły piśmienne, o przejrzystych wzorach, aby pisanie było łatwe i fascynujące.
  • Rotring projektuje artykuły piśmienne nowej generacji, technicznie zaawansowane i zaprojektowane dla nowocześnie myślących osób tak aby mogli odkrywać nowe wrażenia.
  • Rotring projektuje zaawansowanej innowacyjne artykuły z precyzją, która rozszerza oczekiwania i powoduje, że pisanie jest przyjemnością.
  • Rotring od zawsze posiadał pierwszorzędne, technologicznie zaawansowane pióra odzwierciedlające perfekcję wymaganą przez profesjonalistów

Rotring to nowoczesne, wysokiej jakości artykuły piśmienne ułatwiające życie. Rotring to produkty dla osób dynamicznych i świadomych nowoczesnych wzorów i technologii.

Firma Rotring powstała w Niemczech w 1928 roku. Założył ją Wilhelm Riepe - z zawodu handlarz ziołami - który chciał stworzyć idealny instrument piśmienny. Miało to być coś, co połączyłoby najlepsze cechy amerykańskiego stylografu i tradycyjnego pióra wiecznego. Riepe szukał narzędzia niezawodnego, które mogłoby pisać z kopiami nie drapiąc i nie zalewając pisma atramentem. Rezultatem było pióro, które zamiast stalówki miało specjalną rurkę - rotring Tiku, lub inaczej długopis atramentowy. Niemiecki Tintenkuli stał się synonimem perfekcyjnego instrumentu piśmiennego.

Najważniejsze wydarzenia:

1928 - Rotring tworzy "Tintenkuli", pióro wieczne rurkowe z niezwykle wytrzymałą końcówką, która pozwalała na pisanie bez drapiących stalówek. Pierwsze wieczne pióro z cylindryczną skuwką.

1936 - Poraz pierwszy pojawia się wielofunkcyjny długopis - protoplasta wszystkich. długopisów tego typu. Zaoferowano ołówek i dwa kolorowe długopisy w jednej oprawce.

1953 - Rotring tworzy pierwszy rodzaj tuszografu - rapidograf, nawet dzisiaj nadal wyznacza on standardy w rysunku technicznym.
rotring Rollkuli - dalszy rozwój piór atramentowych. Innowacja: stalówka o kształcie łuku (zakrzywiona).

1955 - Następny dowód potwierdzający innowacyjność i najwyższą jakość rotringa : pierwsze możliwe do napełniania pióro kulkowe z prawdziwą (orginalną) rubinową końcówką wzbudza prawdziwą sensację. 1953).

1967 - Pierwszy zestaw kreślarski rotring. Cyrkiel i stencils kończą serię przyborów kreślarskich.

1970 - uzupełnienie asortymentu technicznych piór atramentowych o pozycję rotring isograph. Patentowany uchwyt zapewnia wygodę przy pisaniu.

1979 - Pierwszy rotring Tikky ołówek automatyczny z cienkim wkładem. Jego precyzja jest bezkonkurencyjna w świecie techniki. Produkt znany na świecie i utożsamiany z ergonomicznym, pofalowanym uchwytem.

1984 - Kaligraficzne pióro rotringa "ArtPen" zaprojektowane specjalnie dla artystów, znajduje również swoich zwolenników wśród wszystkich miłośników pisania. 1984 rotring ArtPen. Pióro wieczne do kaligrafii podbiło rynek artykułów piśmiennych. Piękna pisownia staje się bardziej doniosła.

1988 - Klienci zostają zaangażowani w projektowanie nowego wielofunkcyjnego pióra. Rezultat - przywrócenie do życia wygodnego wzrokowego mechanizmu wybierającego.

1989 - Sześciokątny w przekroju rotring "Newton" ustala nowe estetyczne standardy w najwyższej jakości przyborach piśmienniczych.
Seria rotring 600 wprowadza na rynek wysokiej jakości artykuły pismienne.
Styl odzwierciedla nowe standardy wyposażenia piśmiennego.

1992 - rotring 400 zapewnia nową łatwość pisania. Dalszy rozwój pierwszej generacji artykułów piśmiennych prowadzi do sukcesu asortymentu rotring Newton i rotring Esprit.

1994 - Powstaje nowa seria "Millenium". Kolejne egzemplarze będą pojawiać się co roku aż do roku 2000.

1995 - Wprowadzenie pierwszego pióra kulkowego XONOX z zastosowaniem technologii kapitalnej - idealny produkt do biura.

1996 - Rotring skupia swoje działanie na serii rotring XONOX - pióro kulkowe, cienkopis.

1999 - Pojawienie się rotring Initial - innowacja wzoru i technologii.
System APC -and triple ink- system daje nieograniczoną przyjemność pisania.

2000 - rotring core, unikatowy i mega-cool - zrewolucjonizował świat artykułów piśmiennych.


Przejdź do strony głównej